Ścieżka sensoryczna, czyli kolejne zamówienie dotarło do naszej Fundacji

Kolejne zamówienie dotarło do naszej Fundacji. Zakupiona przez nas ścieżka sensoryczna to sześć dużych drewnianych kół z różnorodnym wypełnieniem zatopionym w żywicy:  szare i brązowe kamienie, zielone kamyki, kora drzew, patyki, zielone szklane kamyczki oraz pejzaż.

Spacer po tak zróżnicowanym podłożu oddziałuje na receptory dotykowe, ale wpływa również na percepcję wzrokową, planowanie ruchu, motorykę dużą i pamięć przestrzenną.

Już samo patrzenie wywołuje pozytywne, przyjemne wspomnienia związane z zabawą w lesie, a delikatny zapach kory łagodnie pobudza zmysł węchu.

Poszczególne koła, ich struktura, kolor i zapach mają za zadnie wywołać ciekawe doznania sensoryczne.

Ścieżka zakupiona w ramach projektu Holistyczna ścieżka zdrowia, będzie wykorzystywana szczególnie podczas zajęć z Kąpieli leśnych.

Zakup ścieżki sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

INNE WPISY NA NASZYM BLOGU

Wesołego Alleluja!

W imieniu całego zespołu Fundacji „Kurs w Przyszłość” składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen nadziei, radości i

Czytaj więcej

Wiosna! Ach to Ty!

Witajcie, miłośnicy wiosny i biegania! Już teraz możemy poczuć, jak serca biją nam szybciej w oczekiwaniu na ten magiczny czas, kiedy natura budzi się do

Czytaj więcej
Skip to content