Warsztat: Slow Jogging. Slow Life. Zwolnij dla zdrowia

Już 5 sierpnia 2023 r. zapraszamy do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie na warsztat Slow Jogging. Slow Life. Zwolnij dla zdrowia.

Start o godzinie 10:00

Warsztat ma na celu demonstrację i ćwiczenia najprostszych dostępnych prozdrowotnych technik ruchowych (wibracje naturalne, spacer, marsz, slow jogging, jogging), które mogą być wykorzystane zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jako poranna przebudzanka, ale też w ramach dłuższych sesji w naturze (ogród, park, las). Wszystkie rekomendacje wpisują się w zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące minimalnych niezbędnych dawek aktywności. Są potwierdzone licznymi badaniami naukowymi i rzeszą zadowolonych uczestników.

Uczestnicy w lekkiej interaktywnej formie zostaną zaangażowani w odkrycie tego, co na co dzień mają przy sobie, a czego często nie zauważają w codziennym pędzie i napięciu licznych obowiązków.

W szczególności zademonstrowane i przećwiczone zostaną:
– korzyści z umiarkowanej aktywności ruchowej;

– slow jogging;

– ćwiczenia uzupełniające;

– 4 filary zdrowia;

– podstawowe techniki oddechowe;

– nawyki witalne;

– fundamentalne potrzeby człowieka; 

– rodzaje łaknienia (głodu).

Po warsztacie grupowym  przewidziane są indywidualne konsultacje.

Miejsce: Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie

Prowadzący: 

dr Maciej Kozakiewicz, absolwent ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego, naukowo związany z Wydziałem Zarządzania UŁ, instruktor i prezes Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, instruktor nordic walking PSNW, autor bestsellera EMPiKu „Slow jogging. Japońska droga do witalności” oraz książki „Slow life. Japoński sposób na życie w zdrowiu i długowieczność”, mentor witalny, prezes Polska Witalna sp. z o.o. za projekt Uniwersytet Witalny (obecnie Vital Academy) otrzymał nominację Startupu Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Holistyczna ścieżka zdrowia” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.   

INNE WPISY NA NASZYM BLOGU

Wiosna! Ach to Ty!

Witajcie, miłośnicy wiosny i biegania! Już teraz możemy poczuć, jak serca biją nam szybciej w oczekiwaniu na ten magiczny czas, kiedy natura budzi się do

Czytaj więcej
Skip to content